Bez względu na to czy szukacie miejsca do odpoczynku, pięknych plaż, rafy koralowej, w której możecie nurkować lub snoorkować do woli, chcecie przeżyć przygodę, poznać odmienne kultury, poczuć bliskość natury i doświadczyć rzeczy niedostępnych nigdzie indziej – wybierzcie się do Kenii. Znajdziecie tam wszystko czego można oczekiwać od idealnej podróży poślubnej. W dodatku w atrakcyjnej cenie.
Naturalne piękno Kenii
Jeżeli Afryka kojarzy Wam się z pustynią i suchymi trawami – w Kenii miło się rozczarujecie. Bez względu na to czy spędzicie podróż poślubną wylegując się na kenijskiej plaży czy wybierzecie się na safari – wszędzie spotkacie się z różnorodnością krajobrazu, kultury, historii.
Od pięknego, spokojnego wybrzeża otoczonego wspaniałą rafą koralową, przez sawannę zamieszkaną przez reprezentantów niemal wszystkich dzikich zwierząt spotykanych w Afryce, aż po ośnieżoną Mount Kenia – drugi po Kilimandżaro najwyższy szczyt na kontynencie. Uśpione wulkany, gorące źródła, olbrzymie otwarte tereny i lasy tętniące pierwotnym życiem – trudno o piękniejszą i bardziej romantyczną scenerię podróży poślubnej.
W żadnym innym afrykańskim kraju nie będziecie mieli tak wiele okazji by zetknąć się z afrykańskimi zwierzętami, w tym z przedstawicielami „wielkiej piątki”. Wystarczy wybrać się na wycieczkę do jednego z wielu parków narodowych, które rozlokowane są na terenie całego kraju. A jeżeli chcecie doświadczyć czegoś naprawdę niepowtarzalnego udajcie się do Masai Mara w październiku i wspólnie obejrzyjcie niezwykły spektakl, naturalny cud świata, jakim jest migracja dzikich zwierząt.
Idealny klimat
Panujące tam warunki są bardzo korzystne dla człowieka. Nie bez powodu Kenia uznawana jest za „kolebkę ludzkości”. Dokładnie przez jej środek przebiega równik, ale klimat kraju nie jest jednak zupełnie typowy dla tego położenia. Wynika to ze zróżnicowania terenu i bliskości Oceanu Indyjskiego. Pory deszczowe, odczuwalne są głównie w głębi lądu. Na wybrzeżu, klimat jest znacznie łagodniejszy i sprzyja wypoczynkowi przez cały rok. Kenijskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie, a wspaniała Diani Beach o drobnym, białym piasku, oblana przez wody Oceanu Indyjskiego ciągnie się kilometrami.
Kenijskie smaki
Kenijska kawa, herbata, a nawet piwo uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Także tamtejsza kuchnia zaskoczy was swoją różnorodnością. Każdy bazar wprost oszałamia ilością przypraw. Potrawy z ich wykorzystaniem smakują zupełnie inaczej niż posiłki, które jadamy na co dzień. Są pyszne i aromatyczne. A różnorodność potraw, w których odnaleźć można etniczne wpływy wielu tamtejszych plemion sprawiają, że tamtejsze potrawy są bardzo interesujące.
W hotelach oczywiście będziecie mieli szeroki wybór smaków z całego, jednak egzotyczna podróż poślubna powinna być cała przesiąknięta klimatem danego miejsca – spróbujcie więc odkryć zupełnie nowe smakowe doznania.
Mieszkańcy Kenii i ich kultura
Teren Kenii zamieszkuje wiele plemion, na czele z Masajami, którzy stanowią wizytówkę kraju. Jeżeli od podróży poślubnej oczekujecie czegoś więcej niż tylko wypoczynku na plaży, chcecie poznać odmienne kultury i ich dziedzictwo – koniecznie musicie tu przyjechać.
Tutejsi mieszkańcy są dumni ze swojej odrębności, kultywują tradycje i obyczaje, a przy tym są otwarci na gości z rożnych stron świata. Możecie być pewni że otoczą was swoją opieką i będziecie czuć się bezpiecznie. Zresztą Kenia to jeden z najbezpieczniejszych afrykańskich krajów – nie musicie się niczego obawiać.
Egzotyka w przystępnej cenie
Jeżeli większość waszych oszczędności pochłonęło wesele, nie oznacza to że nie możecie pozwolić sobie na wyjątkową podróż poślubną. Kenia oferuje wszystko to, czego oczekujemy od egzotycznych wakacji – dzikie krajobrazy, wspaniałe plaże, hotele o najwyższym standardzie i profesjonalną obsługę.
I naprawdę nie trzeba wydawać fortuny. Sprawdźcie propozycje dostępne na r.pl i przekonajcie się sami!

Inspiracje i porady

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

phonetel. 531 201 601

emaile-mail: kontakt@slubiweselle.pl

Znajdziesz nas również na:

facebookgoogle pluspinterest