Jak się oświadczyć, by usłyszeć „TAK”?
Zaręczyny to moment niezapomniany, ale też wyjątkowo stresujący dla mężczyzny, który klęcząc przed swoją ukochaną z niecierpliwością oczekuje jej odpowiedzi na pytanie „wyjdziesz za mnie?” Dlatego też, warto do oświadczyn odpowiednio się przygotować, dopinając każdy detal na ostatni guzik, by ta ważna dla obu stron chwila była jedną z najpiękniejszych w ich życiu.
W zgodzie z tradycją
Wedle staropolskiej tradycji, starający się o względy kobiety powinien zjawić się w domu rodzinnym wybranki, prosząc o jej rękę swego przyszłego teścia. Zwyczaj ten jest nadal wśród Polaków pielęgnowany, pomimo upływu czasu. Oczywiście bardzo elegancko wygląda, gdy przyszły mąż córki zjawia się z bukietem kwiatów dla mamy, butelką dobrego alkoholu dla taty i pudełeczkiem z pierścionkiem dla swojej drugiej połówki, ale wielu mężczyzn tę powszechną tradycję uznaje obecnie za swego rodzaju formalność i dopełnienie oświadczyn. Najpierw panowie decydują się raczej na zadanie kluczowego pytania swej partnerce, będąc z nią sam na sam, w nieco innych okolicznościach i scenerii niż rodzinny obiad, a dopiero później przychodzą z wizytą do jej rodziców. Tradycja zostaje wówczas podtrzymana, zaś sytuacja jest z pewnością mniej krepująca dla głównych zainteresowanych oraz bardziej intymna. Przy okazji mężczyzna ma sposobność oświadczenia się po swojemu, z zaskoczenia i tak, aby partnerka nie spodziewała się niespodzianki.

Zdjęcia: JAMSTUDIO


Jak z bajki
Sposobów na oświadczyny jest niezliczona ilość. Wszystko zależy od charakteru, osobowości, często i wieku - zarówno przyszłego pana młodego, jak i jego wybranki. To, co podoba się jednemu, niekoniecznie wpisuje się w gusta drugiego, stąd warto zaplanować zaręczyny w zgodzie z samym sobą i uwzględniając preferencje swojej ukochanej. Jeżeli Twoja druga połówka jest typową romantyczką, postaw na klasyczne oświadczyny w urokliwym miejscu takim jak przytulna knajpka, elegancka restauracja, malowniczy park. Niech to będzie moment wzruszający. Twoja partnerka bez wątpienia poczuje się nie tylko zaskoczona, ale i doceniona jako kobieta. Pamiętaj jednak, że sam wybór miejsca to nie wszystko. Pomyśl także o tym czy Twoja druga połówka nie wolałaby przeżyć tej ważnej chwili w kameralnym otoczeniu, czy nie peszyłby ją bądź zawstydzał tłum gapiów albo wręcz odwrotnie – może byłaby dumna, mówiąc znamienne „tak” przy świadkach zaręczyn.


Niesztampowo
Podczas gdy jedni są przywiązani do tradycyjnych rozwiązań, inni preferują niepowtarzalność i nowoczesność, także w kwestii oświadczyn. Oryginalnym sposobem jest z pewnością zaaranżowanie „podniebnych” zaręczyn. Zafundujmy sobie i partnerce przelot balonem nad miastem. W trakcie tak niesamowitego przeżycia, gdy uwaga ukochanej będzie skupiona na przepięknych krajobrazach, zapewnijmy jej jeszcze większą porcję wrażeń, niespodziewanie wręczając pierścionek. Strzałem w dziesiątkę dla lubiących adrenalinę będą bez wątpienia nietypowe zaręczyny zorganizowane jako flash mob z udziałem przyjaciół, rodziny i znajomych. Zebrani układają się lub ustawiają tak, aby wybranka - spoglądając z góry, na przykład z okna wieżowca – dostrzegła wyraźny napis „wyjdziesz za mnie?”. Oświadczający się może spotęgować napięcie i zasłonić oczy przyszłej narzeczonej chustką, którą zdejmie dopiero na miejscu, gdy flash mob będzie gotowy a on w zanadrzu będzie miał przyszykowane pudełeczko z pierścionkiem. Do nietuzinkowych form oświadczyn zaliczyć należy również szereg kreatywnych pomysłów z jedzeniem na pierwszym planie. Brylant w ciastku, sałatce, torcie urodzinowym, w pojemniku na drugie śniadanie, zamiast deseru – opcji jest do woli. Wystarczy tylko ruszyć głową i wznieść się na wyżyny pomysłowości. Jeżeli brak nam wystarczającego budżetu na to, aby wykupić wycieczkę, loty balonem czy inne kosztowne atrakcje, możemy oświadczyć się oryginalnie nawet w zaciszu domowym. Jednym z wariantów jest ciekawy pomysł z pudłami. Kupujemy kilka lub kilkanaście kartonów i pudełeczek różnych rozmiarów. Pakujemy mniejsze pudła w większe, a opakowanie z pierścionkiem dajemy na sam dół ostatniego kartoniku. Taki upominek możemy wręczyć na przykład w dniu urodzin czy na święta pod choinkę, sugerując, że jest to prezent okolicznościowy. Na pewno Twoja partnerka będzie mocno zaskoczona. Rewelacyjnym sposobem jest także wręczenie pierścionka jako wygranej w grze – zaproponujmy spędzenie wieczoru na graniu w popularną planszówkę. Dajmy przeciwniczce fory, aby mieć pewność, że zwycięży. Bardziej odważni decydują się z kolei na jeszcze bardziej wymyślne idee – zabierają partnerkę na koncert ulubionej kapeli, wcześniej ugadując się z muzykami. Niespodziewanie wokalista zaprasza na scenę głównych zainteresowanych – mężczyzna na oczach publiczności oświadcza się swej ukochanej, w dodatku angażując w przygotowanie ul zaręczyn jejubionych artystów.

Zanim zapytasz
To, jak przygotować zaręczyny wiąże się z ich charakterem. Jeżeli stawiamy na romantyzm i zabieramy partnerkę do ekskluzywnego lokalu, hotelu, na wczasy czy też organizujemy kolację przy świecach we własnym domu, mamy sposobność zaopatrzenia się nie tylko w pudełeczko z pierścionkiem, ale również bukiet kwiatów – klasyczne czerwone róże symbolizujące gorące uczucie bądź pęk ulubionych kwiatów przyszłej żony. W przypadku niestandardowych oświadczyn w nietypowych sceneriach raczej ciężko byłoby ukryć bukiet, więc w momencie klękania przed ukochaną wyposażmy się wyłącznie w pierścionek a dodatek w postaci bukietu uzupełnijmy przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jeżeli chcemy, aby wybranka nie domyśliła się, że planujemy oświadczyny, nie dopytujmy ją wcześniej o to, jaka biżuteria jej się podoba czy jakiego rozmiaru nosi pierścionki. Gdy mamy kłopot z wyborem czy to konkretnego modelu, czy też jego wymiarów, poprośmy o pomoc bliską partnerce osobę – siostrę, przyjaciółkę. Podstępem, będąc na klasycznych babskich zakupach mogą przecież zahaczyć o salon jubilerski. Niby tylko przeglądając świecidełka, poproszona o pomoc może łatwo podpatrzeć, na co główna zainteresowana zwraca szczególną uwagę.

Fotografia ślubna

Jak wybrać suknie ślubną

Ślub i wesele - na plaży

Inspiracje i porady

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

phonetel. 531 201 601

emaile-mail: kontakt@slubiweselle.pl

Znajdziesz nas również na:

facebookgoogle pluspinterest