Wymarzona suknia ślubna – jak wybrać idealną kreację?
W dniu ślubu każda panna młoda pragnie zaprezentować się olśniewająco, nietuzinkowo i perfekcyjnie. Teoretycznie „nie szata zdobi człowieka”, ale akurat w tym konkretnym momencie strój przywdziewany przez stającą przed ołtarzem ma niesamowicie duże znaczenie. Kobieta powinna błyszczeć i to w dosłownym tego znaczeniu. Niestety, mimo tak szerokiego wachlarza rozmaitości, jakie są dziś dostępne w zakresie mody ślubnej, wyszukanie odpowiedniej sukni nie jest tak banalne jak mogłoby się to wydawać. Dla popadających w panikę narzeczonych, które właśnie są przed koniecznością wyboru stosownego stroju przygotowaliśmy poniższy poradnik zawierający szereg cennych wskazówek skondensowanych w pigułce.

Od czego zacząć?
Po pierwsze liczy się czas. Najlepiej, aby tuż po ustaleniu daty uroczystości od razu wystartować z poszukiwaniami sukienki. W końcu nie zapominajmy, że kreacja stanowiąca nadrzędny atrybut panny młodej musi zostać skrojona na miarę, często nie tylko przerobiona, ale wręcz uszyta na specjalne życzenie. W związku z tym nie powinno dziwić, dlaczego wskazane jest rozglądanie się za suknią nawet kilkanaście miesięcy przed datą zaślubin. Mając tak rozległą gamę wielorakich możliwości - zarówno w sferze różnorodnych fasonów i typów ubioru ślubnego, jak także i salonów sukni ślubnych - warto dokonać wstępnej selekcji. Zdecydowanie najłatwiej będzie, gdy skorzystamy w tym celu z Internetu. Praktycznie każdy rekomendowany salon mody ślubnej posiada obecnie swoją stronę www, na której dostępne są galerie zdjęć przedstawiające aktualne kolekcje bądź wirtualne katalogi, w jakich można swobodnie zapoznać się z ofertą. To ogromna oszczędność czasu a jednocześnie brak fatygi dla głównej zainteresowanej, która wyboru wymarzonej sukienki może dokonać w zasadzie z własnego zacisza domowego. „Przedarcie się” przez gąszcz licznych stron internetowych rozmaitych salonów pozwala na wytypowanie tych kilku, których oferta jest naszym zdaniem najbardziej godna uwagi. Tym samym nie musimy odwiedzać przypadkowych sklepów, zaś udajemy się tylko do tych, które znalazły się na naszej liście. To olbrzymie ułatwienie i zarazem udogodnienie. Jeszcze innym sposobem na owocne poszukiwania sukni jest wertowanie ślubnch portali. Serwisy poświęcone tej tematyce są dziś w sieci bardzo popularne. Dla niezdecydowanych proponujemy z kolei internetowe fora ślubne, na których przyszłe żony mogą wymieniać się opiniami, załączać zdjęcia wymarzonych i poszukiwanych kreacji bądź tych już zakupionych. Dla niemających jeszcze swojego typu może być to świetna inspiracja.

Jak dokonać trafnego wyboru?
Wchodząc do salonu sukien ślubnych przepełnionego wieszakami przepięknych kreacji, ciężko jest wytypować tą jedną jedyną, w której zaprezentujemy się zachwycająco. Dlatego też warto nie wybierać się na tak poważne zakupy samemu. Niech w tym momencie towarzyszy nam ktoś bliski – członek rodziny, ulubiona koleżanka, przyjaciółka od serca czy nasz przyszły świadek. Co dwie głowy to nie jedna. Poprośmy o pomoc osobę, która podejdzie do sprawy rzetelnie i szczerze będzie wyrażała swoje opinie na temat mierzonych przez nas modeli sukienek. Pamiętajmy, że nie każdy rodzaj sukni ślubnej będzie pasował do każdej kobiety. To, jak będziemy wyglądały w danej kreacji zależne jest od naszego wzrostu, wagi, typu obuwia, które przywdziejemy tego dnia, kształtu figury, a nawet upięcia włosów. W renomowanych salonach sukien ślubnych można również skorzystać z usługi doradztwa udzielanej przez profesjonalnych stylistów. Znające się na modzie a jednocześnie potrafiące idealnie dopasować ślubne sukienki wizażystki z pewnością mądrze nam podpowiedzą. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest, aby wybrać taką sukienkę, w jakiej będziemy czuć się dobrze i wygodnie. W końcu mamy w niej nie tylko błyszczeć, ale i szaleć na parkiecie do białego rana.
Jakie modele dostępne?
Dla zwolenniczek tradycyjnych, prostych ale i wyjątkowo eleganckich kreacji, na pewno dobrym wyborem będzie model klasyczny. Te sukienki cechuje idealnie dopasowana góra oraz szerszy dół. Dla kobiet marzących o zaprezentowaniu się jak prawdziwa księżniczka doskonała będzie princessa – wytworna, szykowna, z obcisłym gorsetem i mocno rozchylającym się dołem. Znakomicie komponuje się z trenem. Panie o krąglejszych biodrach ładnie wyglądają w modelach empire – z odcięciem pod biustem oraz luźno opadającym dołem. Panna młoda o talii osy z pewnością olśni wszystkich, występując w sukience a’la syrenka – wąska na górze, nieco szersza dopiero od kolan.

Suknie ślubne klasyczne.

Suknie ślubne princessa.

Suknie ślubne empire.

Suknie ślubne a’la syrenka.


Ile trzeba wydać?
W kwestii ceny, nie generalizujmy. To, ile ostatecznie wyniesie nas suknia ślubna zależne jest od szeregu rozmaitych czynników takich jak renoma producenta, rodzaj kupowanej kreacji, zakres prac krawcowej, typ materiału, z jakiego strój jest uszyty, dodatki i wiele, wiele innych. Warto jednak oszacować, jak dużą kwotę jesteśmy w stanie wydać na swą wymarzoną białą suknię. Pomyślmy czy bierzemy pod uwagę kupno już skrojonej sukienki wprost ze sklepowego wieszaka, czy też może preferujemy oryginalną i niepospolitą kreację, która będzie szyta celowo dla nas i tylko dla nas. Dla pań, które mają na względzie rozsądne gospodarowanie środkami polecamy rozważenie opcji inwestycji w sukienkę używaną, albo wybranie stroju z wypożyczalni sukien ślubnych.


Co dalej?
Kiedy upragnioną sukienkę ślubną już masz, czas na kompletowanie dodatków. Nawet na etapie szycia czy przerabiania Twej przyszłej kreacji śmiało możesz wędrować po buty, biżuterię, rękawiczki czy torebkę. By mieć pewność, że nie kupisz kota w worku, zaś doskonale dobierzesz akcesoria do stroju, poproś w salonie o skrawek materiału, z którego powstanie Twoja suknia. Dzięki temu będziesz miała szansę na precyzyjne dobranie odcienia oraz stylu poszczególnych dodatków a także konkretnych elementów stroju pana młodego – kamizelki, krawatu, muszki.

Suknie ślubne sklep

Ślub i wesele na plaży

Sale weselne

Inspiracje i porady

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

phonetel. 531 201 601

emaile-mail: kontakt@slubiweselle.pl

Znajdziesz nas również na:

facebookgoogle pluspinterest