Jak się ubrać na wesele?

Wyczekiwany moment ślubu i wesela naszych bliskich zbliża się wielkimi krokami, a temat odświętnego stroju spędza sen z powiek? Niepotrzebnie. Aby perfekcyjnie prezentować się na weselu należy uwzględnić kilka zasad, a reszta należy do gustu, własnej inwencji oraz przede wszystkim swobody i nieskrępowania ruchu w kreacji. O ile panowie mają ułatwione zadanie z uwagi na konieczność założenia garnituru, najlepiej w odcieniu innym niż czerń, panie muszą dostosować stylizację do pory roku, miejsca w którym odbędzie się ślub i wesele oraz wziąć pod uwagę stopień spokrewnienia z Młodą Parą. Nie należy zapominać o fakcie, że w Dniu Ślubu Para Młoda powinna wyróżniać się najpiękniejszymi strojami, nie należy zatem odbierać im roli gwiazd przyjęcia.

Doskonałe kreacje weselne dla świadkowej, mamy, siostry

Panie, które na weselu odegrają rolę drugoplanową, ale jako najbliższa rodzina Państwa Młodych będą pełniły ważne role muszą prezentować się wyjątkowo efektownie. Mama może założyć sukienkę do kolan o prostym lub trapezowym fasonie, koniecznie z zakrytym dekoltem oraz ramionami. Przyda się elegancka narzutka i komplet dobranej kolorystycznie i stylistycznie biżuterii. Świadkowa może pozwolić sobie na długą kreację, najlepiej o zwiewnym kroju oraz kolorystyce, dopasowanej do bukietu Panny Młodej. Siostra powinna wyróżniać się klasyczną elegancją, dobierając kreację w kolorystyce, odpowiedniej do tematyki przyjęcia. Osoby z dalszej rodziny oraz znajomi mogą pozwolić sobie na więcej swobody w doborze kreacji. Proszę jednak unikać bieli, zarezerwowanej już w tym dniu i czerni. Wiosną i latem kreacje powinny być jasne, lekkie. Jesienią i zimą możemy pozwolić sobie na ciemniejsze barwy oraz klasyczne fasony kreacji.

Buty, odpowiednie na wesele

W tej kwestii ważne jest czy przyjęcie to będzie ślub w plenerze Śląsk, czy wesele, organizowane w sali bankietowej. Szpilki sprawdzą się zdecydowanie bardziej na weselu, organizowanym w sali. Ślub pod namiotem Śląsk, mimo podestów oraz wyrównania terenu wymaga założenia obuwia wygodniejszego, w którym będzie można przemieszczać się podczas przyjęcia. Buty na wesele nie powinny być zakładane po raz pierwszy, aby nie stworzyć przykrej niespodzianki w postaci odcisków. Ślub w plenerze Śląsk to również kaprysy pogody.