Ile kosztuje wesele na 100 osób?

Organizacja wesela Śląsk to zakres czynności, które mogą znacznie różnić się od siebie budżetem. Przed zrobieniem listy gości i ustaleniem dokładnego terminu ślubu warto wziąć pod uwagę czynniki, najbardziej wpływające na cenę przyjęcia. O tym, co może wpłynąć na zwiększenie lub obniżenie ceny wesela od osoby opowie konsultant ślubny Śląsk, który z uwagi na doświadczenie oraz szeroka bazę kontaktów dopasuje Wasze preferencje do najbardziej korzystnych warunków. Co najbardziej odpowiada za cenę wesela na 100 osób? Organizacja wesela Śląsk z uwagi na duży zakres możliwych opcji tworzy wiele możliwości stylistyki, ale i ceny przyjęcia. Warto negocjować, jednak trzeba też wiedzieć podstawowe rzeczy, wpływające na cennik bezpośrednio. 

Koszt organizacji wesela na Śląsku w sezonie ślubnym i poza sezonem

W najbardziej pożądanym przez nowożeńców terminie, czyli w okresie wiosenno – letnim ceny są najwyższe, a miejsce w popularnych placówkach może być zajęte na kilka lat do przodu. Z tego względu opcją coraz bardziej popularną staje się organizacja wesela na Śląsku poza sezonem weselnym, czyli wczesną wiosną lub w okresie października lub okołoświątecznym – w grudniu. Cennik można poddać negocjacjom również w sytuacji, gdy przyjęcie zaplanowane jest na inny dzień tygodnia niż sobota. Doskonale sprawdzi się poniedziałek lub czwartek.

Jak obniżyć cenę wesela?

Przy rozmowie z konsultantem ślubnym dowiecie się, jak można obniżyć koszt wesela prostymi sposobami. Czy ciekawość zachęca, aby poznać wiedzę natychmiast? Część z wyznaczników ceny możemy zaprezentować Wam od razu. Po pierwsze oddalenie sali weselnej od miejsca zamieszkania większości gości: sala blisko domu to rezygnacja z opłat noclegowych. Dzień wesela, ustalony poza sobotą znacznie wpłynie na cenę. Podobnie jak udział fotografa oraz DJ-a. Im niższy sezon, tym usługi będą mniej kosztowne. Zamiast kupować, zaproszenia i dekoracje można wykonać samodzielnie, z uwzględnieniem trendów, a samochód do ślubu zamiast wypożyczać, można pożyczyć od kogoś z rodziny lub znajomych.