Ile kosztuje wesele?

Wszystkie pary, które zdecydowały się na ważny krok, jakim jest zawarcie związku małżeńskiego, tuz po zaręczynach i opadnięciu pierwszych wielkich emocji, zadaje sobie w końcu pytanie, ile będzie kosztować przyjęcie weselne? Trzeba pamiętać o tym, że organizacja wesela to ogromne przedsięwzięcie i nieplanowane koszty są nieuniknione, większość wydatków jesteśmy w stanie jednak zaplanować.

Od czego zależy koszt wesela?

Na koszt całościowy wesela wpływa wiele czynników. Płacimy przede wszystkim za wynajem lokalu bądź Sali, za oprawę muzyczną, fotografię i nagrywanie uroczystości, a także za dekoracje i wszelkie dodatkowe atrakcje. Do tego musimy doliczyć koszty stałe, czyli kwota, jaką zapłacimy księdzu, organiście czy innym osobom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie. Sumując wszystkie wydatki otrzymana suma może zawrócić w głowie. Na wielu detalach możemy jednak sporo zaoszczędzić.

Ślub w kościele, czy ślub w plenerze? Śląsk jest otwarty na pomysły!

Warto najpierw zastanowić się, gdzie chcielibyśmy urządzić ślub i wesele. Dzisiaj śluby zawiera się już nie tylko w kościele. Coraz większą popularność zyskuje ślub w plenerze. Śląsk oferuje taką możliwość, możemy więc wziąć tę opcję pod uwagę. Warto skorzystać z usług firmy Wedding Angels, która zagwarantuje każdej parze ślub jak z bajki. Podobnie rzecz ma się z przyjęciem weselnym. Te także organizowane są w salach, lokalach, ale także pod namiotem czy w plenerze. Wybór należy oczywiście do narzeczonych, a ceny są naprawdę bardzo różne.

Na czym możemy zaoszczędzić?

Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić na weselu, możemy zastanowić się, co moglibyśmy wykonać samodzielnie. Może dekoracje, albo zaproszenia? To spora oszczędność i świetny sposób na odciążenie budżetu. Z większością podwykonawców możemy negocjować, być może uda nam się załatwić samochód do ślubu czy transport dla gości wśród rodziny czy znajomych? Każdy oszczędzony grosz obniży końcową wartość ślubu i przyjęcia weselnego, która i tak sięga kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.