Jak wybrać garnitur do ślubu?

W dniu ślubu nie tylko panna młoda powinna wyglądać pięknie. Pan młody również musi się odpowiednio prezentować. To jego wielki dzień, w którym będzie on uwieczniony na wielu zdjęciach.

Najważniejszy jest tutaj garnitur. W tej chwili najbardziej modne są garnitury czarne, ciemnobrązowe, granatowe, szare oraz ciemno bordowe. Należy pamiętać o tym, że jasne kolory pasują raczej do przyjęcia na świeżym powietrzu. Natomiast nie wyglądają one dobrze w trakcie uroczystości w kościele albo w USC.

Garnitur musi być dobrze dopasowany do figury mężczyzny. Marynarka powinna leżeć gładko i delikatnie opierać się na ramionach. Czy ma ona odpowiedni rozmiar łatwo jest sprawdzić. Jeżeli po jej ubraniu na plecach są widoczne poprzeczne fałdki – jest zbyt ciasna. Natomiast gdy marszczenia są podłużne – jest za szeroka.

Za pomocą garnituru można z powodzeniem ukryć mankamenty męskiej sylwetki, a ukazać jej zalety. Szczupły pan powinien kupić tzw. garnitur taliowany, który bardziej przylega do ciała. Gentleman, który ma trochę nadprogramowych kilogramów, najlepiej będzie się prezentował w garniturze z kamizelką. Nie ma oczywiście żadnego sensu sytuacja, w której „puszysty" mężczyzna nabywa strój o dwa rozmiary za duży. Taki garnitur jeszcze go optycznie pogrubi. Rękawy marynarki muszą sięgać do nadgarstka w taki sposób, aby przy wyprostowanych rekach było spod niego widać mniej więcej centymetr mankietu koszuli. Na ślub nie wypada założyć koszuli z krótkim rękawem, nawet jeżeli jest gorąco.

Duże znaczenie ma długość spodni. Trzeba ją tak dobrać, aby ich nogawki nie zaginały się kilkakrotnie przy bucie. Wizualnie skraca to nogi pana młodego. Ważne są także dodatki. Pasek do spodni musi być ze skóry i dobrany kolorystycznie z odcieniem butów. To samo dotyczy spinek od koszuli.

Inspiracje i porady

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

phonetel. 531 201 601

emaile-mail: kontakt@slubiweselle.pl

Znajdziesz nas również na:

facebookgoogle pluspinterest