Zegarek z duszą
Widok na nadgarstku przeciętnej jakości zegarka na obszarpanym pasku i w niemodnej już dawno estetyce wydaje się być zupełnie niezaskakujący. Ludzie przecież łatwo przywiązują się do biżuterii, ale też cenią „gadżety”, z których korzystają od lat, traktując je niemal jak rodzinną pamiątkę. W zakresie starodawności czasomierzy coraz częściej można jednak dostrzec podział na modele rzeczywiście wiekowe oraz stylizowane na old-school’owe. Te pierwsze, skoro przetrwały dziesiątki lat, zapewne odznaczają się niesamowitą solidnością mechanizmu, te drugie z kolei inspirowane stylem retro stanowią wyraz prawdziwej klasy i symbol luksusu. Zegarki vintage – zarówno powstałe dekady temu i przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i nowoczesne ale stylizowane na dawne robią w modzie na chwilę obecną prawdziwą furorę.
Namiastka historii

Popularnym zwyczajem stało się „podbieranie” zegarków dziadkom czy ojcom celowo, aby móc przywdziewać staroć, który będzie niepowtarzalny designem i biorąc pod uwagę obecnie dominujące style w jubilerstwie – zdecydowanie oryginalny, wręcz unikatowy. Nierzadko widniejący na ręce pań czy panów, staromodny czasomierz stanowi sentymentalny i bezcenny podarunek przekazywany w danej rodzinie od lat. Najczęściej tego typu prezent wręczany jest z okazji wyjątkowych okoliczności – zawarcia małżeństwa, bierzmowania, okrągłej rocznicy urodzin. W tym przypadku nie chodzi nawet o podążanie za aktualnymi trendami, ale o ponadczasową wartość historycznych niekiedy „gadżetów”. Wreszcie ciągłe noszenie przy sobie zegarka po bliskim krewnym to towarzyszące nam na każdym kroku wspomnienie o ważnej dla nas, często już nie żyjącej osobie. Mało kiedy zdarza się jednak, aby z pradziada na dziada dawany był pospolity czasomierz. Przeważnie jako rodzinną pamiątkę wybierane są solidne, renomowane wyroby powszechnie znanych marek takich jak przykładowo Atlantic, której szeroka gama produktów od dziesiątek lat wyróżnia się na rynku idealnym połączeniem klasycznego, ekskluzywnego designu z praktycznością zastosowania oraz niezawodnością działania.

Uniwersalny wybór
Wspomniane wyżej zegarki Atlantic okazują się niesamowicie trafnym wyborem nie tylko dlatego, iż cechują się elegancją i trwałością konstrukcji, ale także gdyż uchodzą za modele vintage unisex, czyli wyroby idealnie nadające się zarówno jako element mody damskiej, jak i męskiej. Określane przez kolekcjonerów wyrafinowanych czasomierzy, jako wyroby z duszą, produkty szwajcarskiej firmy Atlantic cieszą się prawie 130-letnią historią, która zaowocowała stworzeniem rozpoznawalnego designem, ale też i uniwersalnego wachlarzu zegarków. Nie powinien zatem dziwić widniejący na kobiecej dłoni zegarek w typowo męskim stylu. Ponadto, modele Atlantic dają się bez problemu „przerobić” na damskie powiedzmy poprzez wymianę paska na dekoracyjny fakturą czy z lakierowanej skóry. Tak „odnowiony” czasomierz znakomicie sprawdza się jako wyszukany, nietuzinkowy upominek ślubny dla córki czy chrześnicy, który bez wątpienia jest bardziej drogocenny niż koperta z pieniędzmi czy standardowo wręczany na tego typu okazje sprzęt AGD.
Stary jak nowy
Kilkudziesięcioletni czasomierz, nawet ten z najwyższej półki, to jednak tylko przedmiot, który naturalnie wraz z biegiem czasu i na skutek ciągłego użytkowania niszczeje. Specjaliści z rekomendowanej i powszechnie znanej firmy produkującej zegarki, tj. marki Atlantic zalecają działania profilaktyczne, jakie obejmują okresowe przeglądy mechanizmu realizowane w profesjonalnych salonach zegarmistrzowskich. Dzięki takim formom prewencji możliwe jest uniknięcie trwałych uszkodzeń produktu, a tym samym ograniczenie sporych wydatków na naprawy tak ekskluzywnych wyrobów. Profesjonalne firmy typu Atlantic, po każdorazowej wizycie u fachowca oferują klientom gwarancję wykonywanych usług.

Nowy jak stary
Nie każdy niestety ma wśród rodzinnych pamiątek tak stylowe zegarki, które mógłby wręczać na wyjątkowe okoliczności swym bliskim. Nie oznacza to jednak, że wpadając na pomysł przekazania jako ślubnego prezentu wartościowego i kosztownego czasomierza, musimy koniecznie wręczać prawdziwe „zabytki”. Do grupy designerskich zegarków prezentowanych w palecie produktów marki Atlantic w tym roku dołączyła specjalna oferta unikatowych czasomierzy z linii Super De Luxe, które swym wzornictwem do złudzenia przypominają modele z lat 60-tych. Opatrzone charakterystycznym, dawnym logo firmy oraz wyposażone w niesamowicie wytrzymałe wypukłe szkło szafirowe także nawołujące do minionych dekad stanowią wyrafinowany upominek idealny na wyjątkowe okazje.

Zapraszamy do naszych artykułów.

Sale weselne

Dekoracje i florystyka

Świadkowa na ślubie

Inspiracje i porady

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

phonetel. 531 201 601

emaile-mail: kontakt@slubiweselle.pl

Znajdziesz nas również na:

facebookgoogle pluspinterest