JA CHCĘ NA PLAŻY I JUŻ!... czyli ślub na MAURITIUSIE. Obszyty koronką biało-szmaragdowych fal Mauritius, dokładnie pasuje do obrazu zmysłowej fantasmagorii o wyspie w tropikach. Kto by pomyślał, że kryje on, aliści coś więcej, niż samo sielankowe, rajskie wybrzeże? Zakochaliście się w tej bajce? Macie rację! Idealne warunki klimatyczne jak i dzielący ją od kontynentu dystans sprawia, że wyspa ta oprócz egzotycznej, tropikalnej atmosfery oraz luksusowych hoteli, ma jeszcze do zaoferowania odwiedzającym ją gościom, błogi spokój i dzikie, mało uczęszczane zakątki.

Więcej informacji tutaj: Ślub na Mauritiusie

Mauritius cieszy się solidną reputacją światowego specjalisty w organizacji ceremonii ślubnych, dysponuje bowiem odpowiednią infrastrukturą i wykształconym personelem. Profesjonalna kadra hotelowa zapewnia wysokiej jakości usługi, a szeroki wachlarz ofert pobytowych gwarantuje satysfakcję nawet najwybredniejszym gustom. Ślub cywilny i/lub kościelny zawarty na Mauritiusie jest uznawany na całym świecie.

ŚLUB CYWILNY:

Potrzebne do zawarcia cywilnego związku małżeńskiego dokumenty (dla panny i kawalera), ograniczają się do przedłożenia w tutejszym USC (wraz z podaniem o udzielenie ślubu) paszportów i aktów urodzenia. W razie wcześniejszego rozwodu lub owdowienia, wystarczy przedstawić odpowiednie akty świadczące o aktualnym stanie cywilnym. Najpóźniej w przeddzień ślubu należy udać się do głównego USC (potwierdzenie tożsamości i wydanie oświadczenia nierezydenta, uiszczenie opłat administracyjnych), a następnie do rejonowego USC (wstępne spisanie aktu ślubu, ustalenie reżimu matrymonialnego, ustalenie godziny ślubu, itd.). W razie wątpliwości, dobrze jest skorzystać z pomocy lokalnego konsultanta ślubnego, który będzie sprawował pieczę nad postępowaniem administracyjnym, gwarantując asystę i bezszelestne załatwienie, zazwyczaj mało przyjemnej, części przygotowawczej. Po odbytej ceremonii pozostaje już tylko uwiarygodnić akt ślubu w Biurze Pierwszego Ministra i.… można wracać do kraju! Prawo maurytyjskie pozwala na organizowanie cywilnych ceremonii ślubnych na plaży lub w innych niezwykłych miejscach, po uprzednim otrzymaniu na to zgody od Urzędu Stanu Cywilnego i władz miejskich. Niezawodna, sprawdzona receptura to ceremonia ślubna na pokładzie katamaranu ślizgającego się po lazurowych wodach laguny. Uwieńczenie ceremonii ślubnej wieczorną kolacją stanowi jedno z najbardziej ekscytujących, życiowych wydarzeń. Podziwianie zachodu słońca to, zaraz po wyścigach końskich, prawdziwy sport narodowy!

ŚLUB KOŚCIELNY:

W odróżnieniu od cywilnego, ten może się odbyć wyłącznie w kościele. Podobnie jak i w kraju, do sakramentu należy się odpowiednio przygotować. Po skompletowaniu odpowiednich dokumentów przez parafię Państwa Młodych, należy przesłać je na Mauritius na co najmniej miesiąc przed wyznaczoną datą ślubu. Wszystkie te postępowania zabierają niemało czasu. Najwygodniej zdać się na opiekę lokalnego koordynatora, który z wyczuciem poprowadzi Was przez przygotowawczą procedurę i wskaże odpowiednie rozplanowanie kolejnych poczynań. Na wyspie znajduje się wiele kościołów, jakkolwiek logicznym wydaje się wybór najbliższego hotelowi, aby uniknąć zbędnych i uciążliwych przejazdów. Ten, kto ma pojęcie o stanie dróg poniżej równika, wie o czym mowa!

KOSZTY:

Należy podkreślić, że wyobrażenie o nieprzyzwoitych cenach za ślub na Mauritiusie jest najzwyczajniej grubą przesadą! Koszty załatwienia formalności i ceremonii ślubu cywilnego za pośrednictwem wyspecjalizowanych agencji i biur, zbliżony jest do opłat, jakie należy przewidzieć za zorganizowanie podobnych ceremonii w krajach europejskich. Ślub kościelny jest darmowy – tak jak i w Polsce – mile widziane jest złożenie dobrowolnej ofiary, osobiście, na ręce księdza.


Komisja pobierana przez biura podroży za usługi organizacji ślubu kościelnego, nie powinna zatem być mylona z rzeczywistymi jego kosztami. One po prostu nie istnieją. Dodatkowe opłaty związane ze ślubami na Mauritiusie, z którymi należy się liczyć, to wszelkiego rodzaju przejazdy. Najważniejszą więc pozycją w tej ślubnej wyprawie, pozostają przeloty i zakwaterowanie.

Śluby na plaży, pod wodą lub na szczycie góry z panoramicznym widokiem, nie są już schizofrenicznym wymysłem nowobogackich, ale stanowią ogólnodostępny i coraz bardziej popularny element maurytyjskiego, ślubnego pejzażu.

Coraz więcej młodych par ulega urokowi tropikalnego klimatu, aby po wsunięciu obrączki na palec, w cieniu kokosowych palm, zasmakować grillowanego Camerona (lokalna, olbrzymia krewetka). Mauritius to romantyzm, nietuzinkowość i poszukiwanie silnych wrażeń. To ciągle żywy folklor i proste podejście do życia, wszechobecny uśmiech i życzliwość. Bose stopy przez cały dzień i słone pocałunki na dobranoc. Tutaj człowiek czuje się wolny. A może czas płynie wolniej i tylko nam się tak wydaje? Cokolwiek by to nie było, magia wyspy operuje... Wygodną okazuje się możliwość osobistego ułożenia przebiegu ceremonii, jej charakteru, dekoracji, muzyki...

Która z Młodych Panien nie chciałaby założyć wianka z frangipane? Kroczyć po dywanie z płatków bugenwilli? Spojrzeć w oczy Kochanemu wśród powiewnych woali i zielonych liści palmy? Tuż po ślubnej ceremonii czas na sesję zdjęciową na plaży aż do zachodu słońca, rejs po lagunie albo przelot helikopterem nad otaczającymi wysepkami... grillowane langusty lub indyjskie curry... Możliwości są niezliczone, jedyną granicą są Wasze pomysły i wcześniej ustalony budżet.

Tym, którzy nie mają czasu, aby zająć się osobiście przygotowaniem ślubnej ceremonii, komunikację z miejscowymi podwykonawcami usług, umożliwi doświadczony kilkunastoletnią pracą w branży ślubnej, polskojęzyczny koordynator. To osoba, która zamieszkuje na wyspie, doskonale więc zna maurytyjską rzeczywistość i sprawnie porusza się pośród tubylczych, niepisanych zwyczajów. To dyplomata, który potrafi znaleźć odpowiednie wyjście z nieprzewidzianej sytuacji. Osoba o wysokiej kulturze osobistej i wykształconym poczuciu estetyki, jest kreatorem wydarzeń, a nie tylko ich obserwatorem.

Nie czekajcie, aż inni pokażą Wam swoje zdjęcia z nietuzinkowej, ślubnej krainy. Zadecydujcie sami o charakterze Waszej ceremonii i dowiedzcie się wszystkiego o tym, jak zabrać się do przygotowań do ślubu na maurytyjskiej plaży.

© 2016 ŚLUB NA PLAZY MAURITIUS BY KATY WINDYS

Katy Windys – polskojęzyczny koordynator ceremonii ślubnej tel. +230.5935.2202

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://slubmauritius.com

Sprawdź równierz :

Jak wybrać buty ślubne.

Ślub i wesele.

Sale weselne Warszawa.

Inspiracje i porady

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

phonetel. 531 201 601

emaile-mail: kontakt@slubiweselle.pl

Znajdziesz nas również na:

facebookgoogle pluspinterest